YOGA, BODY&MIND AREA

Gyrokinesis® movement method

Ritmik, akıcı hareket dizileriyle bütün vücuda hitap eden, enerji yollarını açan, sinir sistemini harekete geçiren, hareket alanını artıran ve fonksiyonel kuvvet yaratan bir hareket metodudur. Hareket, nefes ve zihinsel odağı koordine eden özgün ve benzersiz bir yöntemdir. Sınıflar, kişinin yeteneğine uyacak şekilde uyarlanabilmektedir. Başarılı sporcular, fitness meraklıları, kıdemli vatandaşlar ve bir sakatlıktan yeni çıkanlar ya da engelli olan kişiler de dâhil olmak üzere hayatın her kesiminden insanlar Gyrokinesis dersleri almaktadır. Bir oturumun sonunda, kişinin tüm sistemi uyandırılır ve daha fazla dengeye getirilmektedir. Nefese odaklanmak, parasempatik sinir sistemini harekete geçirerek, sakin, refah ve zihinsel berraklık duygusu uyandırır.

Budokon Yoga & Animal Locomotion

Bu, eski kendi kendine sorgulama geleneğini modern karma hareketle birleştiren modern bir yoga tarzıdır. Budokon Yoga, 2001 yılında Cameron Shayne tarafından sistemleştirilmiş ve popüler hale getirilmiştir. Klasik yogayı dövüş sanatları, jimnastik, hayvan hareketleri ve yaşam bilimleriyle senkronize eden bir bilim, sanat ve felsefe olarak kabul edildi. Fiziksel olarak zorlu olan bu tarz, daha çağdaş ahlakyapıları, maneviyat ve öğrencilik yerine, yoga sutraları tarafından tanımlanan bir yoginin niteliklerini reddederek modern yogaya yeniden şekil vermiştir. Bu stil, en üst düzeyde çeviklik, hareketlilik, dayanıklılık ve güç isteyen her türden hareket eden için bir koşul uygulaması olarak oluşturuldu.

Surya Namaskar

En önemli yoga uygulamalarından biridir. 12 farklı mantrayı (sürekli tekrarlandığında ruhani güçlerin uyandırılmasını sağlayan kutsal söz) söylerken yapılabilecek 12 yoga pozu dizisidir. Mantralar uygulamaya derin bir ruhani unsur eklemektedir. Surya Namaskar bazen "güneşe sonsuz selamlar" olarak çevrilmektedir. Sanskritçe'de surya "güneş" ve namaskar da "selam" anlamına gelmektedir. Surya Namaskar uygulaması, doğrudan güneşten enerji elde etmek için beden zekâsını uyandırır. Vedik geleneğinde, güneş bilincin simgesidir ve bu nedenle ona Hint kültüründe günlük olarak tapılmıştır. Vücut, doğrudan güneşten enerji üretmek için kalıtsal zekâ ile donatılmıştır. Karın boşluğu sinir ağı yoluyla akıl; fiziksel hareket yoluyla beden; ilahiler yoluyla Ruhlar, hepsi Surya Namaskar'ın uygulanmasıyla canlanmaktadır. Bu nedenle, zihin, beden ve ruh için tam bir egzersiz etkinliğidir.

Hatha Yoga

Hatha iki küçük kelimeye bölünebilecek bir Sanskritçe kelimedir: ha, "güneş" anlamına gelir ve tha, "ay" anlamına gelir. Kelime aynı zamanda “güçlü” veya “zorlu” anlamına da gelebilmektedir. Yogada, Hatha yoga birçok yoga uygulamasından biridir. Hatha yoga uygulaması, bütün bedensel işlevler de dâhil olmak üzere tüm fiziksel bedenin kendine hâkim olmasına odaklanır. Ayrıca, kundaliniyi teşvik etmek ve hastalıkların ortadan kaldırılması da dâhil olmak üzere ruhsal ve fiziksel sağlığı geliştirmek için çakraların harekete geçirilmesine önem vermektedir. Yoga felsefesinde, Hatha yoga başlangıçta fiziksel beden üzerindeki kontrolün zihin ve ruh üzerindeki kontrolün geliştirilmesine yardımcı olduğuna inanıldığından, ruhsal yoga pratiğine hazırlık niteliğinde olduğu düşünülüyordu. Hatha yoga uygulamasıyla birey zihin, beden ve çakraları belirli asanalar ve vücudun fiziksel hareketlerini tamamlayan kontrollü, meditatif-meditasyonel nefesle dengelemeye çalışır. Hatha yoga için temel metin "Hatha YogaPradipika" dır ve uygulamanın kökenleri Hindu yogasındadır. Hatha yoga, birçok Batılının, ruhani bir uygulamanın eşleşmesi olmadan, yalnızca fiziksel faydaları için katıldığı bir egzersiz olarak popüler hale gelmiştir.

Meditation/Breathing Techniques

Meditasyon, rahatlama veya dini/ruhani amaçlarla düşüncede vakit geçirmek için zihni susturma sürecidir. Amaç, bir iç farkındalık durumuna ulaşmak ve kişisel ve manevi-ruhani gelişmeyi kuvvetlendirmektir. Uygulamada meditasyon, ses, görüntü veya duygu gibi bir şeye odaklanmayı içermektedir. Meditasyon, her ikisi de yoga ile pekiştirilen konsantrasyon ve rahatlamayı içerir.
Tıpkı birçok yoga tarzında olduğu gibi, meditasyon yapmanın da çeşitli yolları var. Meditasyonun ilk aşaması, kendini dikkat dağıtıcı şeylerden arındırmak için bir odak noktası veya odaklanma yöntemi bulmaktır. Bazı odaklanma yöntemleri şunlardır:
Ses: Bir mantrayı, ifadeyi veya başka bir sesi tekrarlamak. Görselleştirme: Lotus çiçeği veya vücuttaki enerji noktaları (çakralar) gibibir nesneyi gözleri kapalı olarak düşlemedir. Bakış: Gözler açık olarak gerçek bir nesneye bakmak. Mumlar, çiçekler veya resimler bakışta kullanılan genel nesnelerdir. Nefes alma: Bedene girip çıkarken nefesi ve nasıl hissettiğini - duyular – gözlemlemedir. Araştırmalar meditasyon sırasında vücutta fizyolojik ve psikolojik değişikliklerin meydana geldiğini doğrulamışlardır. Örneğin, çalışmalar meditasyon yapan kişilerin daha az terlediğini, daha düşük solunum hızına sahip olduğunu ve normalden daha düşük kan basıncı (tansiyon) gösterdiğini ortaya koymaktadır.

Shamanic Meditation

Şamanik meditasyon, yeni başlayanlar için bile basittir. Zihni ve bedeni iyileştirmek ve benlik ve dünyayı daha iyi anlayabilmek için daha yüksek ruhun keşfedilmesine ve onunla bağlantı kurmasına yönelmesi yönüyle, doğu meditasyon uygulamalarına da benzemektedir. Şamanik meditasyon ve doğu meditasyon felsefeleri arasındaki fark, şamanik meditasyonun, doğu meditasyon uygulamalarının genel odağı olduğu gibi fiziksel gerçekliği aşmak yerine fiziksel gerçeklikte daha tam ve açık yaşamak için manevi rehberlerle bağlantı kurmaya çalışmasıdır. Şamanik meditasyon, günlük yaşamın stres ve hastalıklarını geride bırakmaya odaklanmamaktadır. Bunun yerine, bu dünyevi kaygıları düzeltmek için manevi bir bağlantı kullanmaya odaklanmaktadır.

AntiGravity® Yoga

Aerial Yoga (Havada Yoga) olarak da bilinen AntiGravity® Yoga, geleneksel yoga ve pilates pozlarının tavandan sarkan ipek bir hamakta uygulandığı bir yoga türüdür. Özel olarak tasarlanmış bu hamak kalça ve beli destekler ve hamakların doğal sallanma hareketleri, çalışmaya çeşitlilik katar. Ters dönme ve ters pozisyon-duruş gibi zorlu pozların, hareketlerin hamak desteğiyle uygulaması kolaylaşmaktadır. Bunun nedeni, kalçaların hem ileriye hem de arkaya eğilmelerde desteklenmeye devam etmesidir. Ayrıca, yerçekiminin omurgayı uzatmasına izin verirken vücudun serbestçe asılmasını sağlamaktadır.

PILATES, PREVENTIVE&CORE STRENGHT AREA

Power Pilates

Sıradan Pilates Ekipmanı kurslarından farklı olarak, Power Pilates, özünüzü, merkezinizi, duruşunuzu ve şeklini hatırlatarak, yüksek yoğunluklu bir egzersiz programı verecek bir devre gibi kurulur ve daha geleneksel Pilates yaklaşımınızı oluşturur. Antrenmanınızı çok zorlaştırdığınız için hiç kendinizisakatladığınız oldu mu?
Power Pilates, antrenman yaparken göbeğinizi ve duruşunuzu size hatırlatarak yaralanma olasılığını en aza indirecek bir ortam oluşturur.

Preventive Isometric Workout

Egzersiz, uzun zamandır önleyici ilaç olarak tedavi yöntemi olarak tavsiye edilmektedir. Fiziksel aktivite, diğerlerinin yanında obezite, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, diyabet gibi birçok sağlık riskini azaltmakla birlikte, ruh halinizi ve iyi olma halinizi arttırmaktadır. Bireyselleştirilmiş egzersiz rutinleri, kişi ilaç kullanıyor olsun veya olmasın çoğu tıbbi durum için tedavinin temelini oluşturur. Önleyici İzometrik Antrenmanı, vücudun ilgili kısımlarının hareketi olmadan kas kasılmalarını içermektedir. İzometrik egzersiz, kas egzersizinin bir yöntemidir. İzometrik, "iso", eşit + "metron", ölçü = aynı ölçü, boyut veya uzunluğu devam ettirme şeklinde Yunancadan gelmektedir.

Core Training&Stabilization

Birçok gayretli idman yapan kişiler için karın yeni bir şey değil. Belirli karın eksersizlerine odaklanmasalar bile bunu biliyorlar. Tıpkı vücuttaki herhangi bir kas gibi, karnınızın güç kazanmak ve onu muhafaza etmek için etkili bir şekilde çalışması gerekmektedir. Uygun karın eğitimi daha iyi duruş, daha az sırt ağrısı ve yaralanma olasılıklarının azaltılmasına sebep olmaktadır. Bu, en üst düzey seviyelerde performans göstermenizi sağlayan güçlü bir dengeleme merkezi edinmekle ilgilidir. Zayıf bir karın, birçok alanda performansı etkilemektedir. Karın eğitimi, sadece iyi rekabet etmekle kalmayıp olağan faaliyetler için günlük olarak işlevsel olan güçlü bir beden geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Dengeleme eğitimi, omurgayı desteklemek ve bel ağrısını önlemeye yardımcı olmak için kasları güçlendirmek için tasarlanmış aktif bir eğitimdir. Egzersiz rejimi ile hasta “nötr omurga” konumunu bulmak ve muhafaza etmek için eğitilir. Dengeleme eğitimi, belin rehabilite edilmesi için için güçlendirme egzersizleri, germe ve aerobik şartlandırmayı kullanır.

TRX Yoga

Bir TRX (tam vücut direnç egzersizinin kısaltılmış şekli) süspansiyon antrenörünün, vücut ağırlığı hareketleri için etkili bir araç olduğunu biliyoruz. Ama yoga uygulamanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Blok ya da destek/yastık gibi geleneksel yoga malzemelerinde olduğu gibi, TRX antrenörü de bazı pozları/hareketlere destek olmak ve onları geliştirmek için kullanılabilir. Süspansiyon yönü nedeniyle, TRX sadece kas kuvveti oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda zor olan ya da korkmaya neden olan bazı pozlar/hareketler için güven oluşturur.

Functional Training

Bu kavram, ilk olarak, fizik tedavi uzmanları tarafından, hastaların bir yaralanma veya ameliyattan sonra yaşamlarına veya işlerine geri dönmek için evde veya işte yaptıklarını taklit etmek için egzersizlerin geliştirildiği hastaların iyileştirilmelerinde kullanılmıştır. Fonksiyonel Egzersiz,basit bir şekilde alış veriş torbalarını kaldırmak, yerden bir şeyler almak, merdivenlerden tırmanmak veya telefonda konuşurken bir bebek taşımak gibi günlük yaşamda kullandığımız hareket türlerini daha iyi bir şekilde yerine getirmek içinvücudumuzu eğitmek anlamına gelmektedir. Dinamik güç, esneklik ve çeviklik geliştirmek için harcanan zaman günlük aktivitelerinize aktarılarak hayatı biraz daha kolaylaştırır. Fonksiyonel Egzersize odaklanan fitnes programları ağırlıklı olarak ağırlık kazandırıcı aktivitelerden ve ağırlıkları bile içermeyen, sadece müşteriyi en uygun hareketin ne olduğu konusunda yeniden eğitmek için yalnızca salt hareketten oluşabilecek faaliyetlerden oluşmaktadır. Her ikisi de karındaki kaslarıve bel kaslarını hedef almaktadır, çünkü bu kaslar yaşamdaki doğru duruş için çok önemlidir.

Stretching

Esnetme, kasları esnek, güçlü ve sağlıklı tutar ve eklemlerde bir dizi hareketi sürdürmek için bu esnekliğe ihtiyacımız vardır. Onsuz, kaslar kısalır ve daralır. Sonra, kasları aktivite için kullanmak istediğinizde, onlar zayıftırlar ve yeterince uzanamazlar. Bu sizi eklem ağrıları, burkulmalar ve kas hasarları için riske sokmaktadır. Düzenli esnetme, kasları uzun, yağsız ve esnek tutar ve bu, harcanan gücün kasın kendisine çok fazla kuvvet uygulamayacağı anlamına gelir. Sağlıklı kaslar, düşmeyi önleyerek denge sorunları olan bir kişiye de yardımcı olmaktadır.

Pilates Matwork Advanced

Pilates Matwork bilgisine sahip olanlar için tasarlanan bu seans, tam repertuarla katılımcıları alır. Sıvı antrenman yaparken her egzersizi yapmadan önce iyice ısınmaya başlayın. Katılımcılar, hareket bileşenlerinin sürekli olarak nasıl yükseltildiğini ve birleştirildiğini daha iyi anlarlar. Dengelilik, hareketlilik, sıralama, denge, dayanıklılık ve koordinasyon hedeflerine nasıl ulaşıldığını inceleyin.

TRX Pilates&Yoga Mix

TRX Süspansiyon Antrenörü, yüzlerce egzersiz yapmak için yerçekimi ve vücut ağırlığınızı artıran bir egzersiz/antrenman sistemidir. Pilates ve Yoga gibi, ekipman, tasarım açısından basittir ve her bireyin beden türüne ve gelişim seviyesine göre hazırlanmıştır. TRX egzersiz/antrenman sistemiyle, her egzersizde kendinizi ne kadar aşmak istediğinizi kontrol edebilirsiniz - çünkü direnç eklemek veya azaltmak için vücut pozisyonunuzu basit bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Pilates for Postural Disorders

Pilates, karın dengesi, duruş, esneklik, güç, nefes alma ve hareket kontrolüne odaklanan bir zihin-beden müdahalesidir. Neden pilatesin duruşları düzeltmede harika olduğuna vepostural ağrı ve burkulmalara uzun süreli bir rahatlama sağladığına dayanak teşkil eden duruşa ve vücut pozisyonunun kontrolüne odaklanmasıdır. Çocukluğumuzdan beri dik durmamız ve "iyi duruş" sergilememiz için teşvik edildik. Bu kolay değil ve duruşumuzu ''yukarı'' olarak değiştirebileceğimiz en kısa sürede, eski konumumuza ve alışkanlıklarımıza düştük, omuzlarımızı çökerttik veya kamburumuzu çıkardık. Postural ağrı ve baş ağrısına yol açansıklıkla bu kasların yorulmasından kaynaklanmaktadır. Vücudun her bir kasının optimum uzunluk-gerilim ilişkisi vardır. Bu, kasların güç sağlama (gerilme) işini yapabilme yeteneğinin, bulunduğu konumdan (uzunluk) etkilendiği anlamına gelmektedir. Bu optimum uzunluk-gerilim ilişkisi, Pilatesin kronik boyun ağrısı ile birlikte bel ve sırt ağrısı için etkili olabileceği yerdir. Pilates temelli egzersizin, spinal (omurga), skapular (kürek kemiği) ve eklem esnekliğini artırarak ve omuz, bel ve karın kas sistemini güçlendirerek alışılmış postürde değişikliklere katkıda bulunduğu gösterilmiştir.

Pilates Ball & Theraband

Pilates topu etkili bir egzersiz aracıdır çünkü egzersiz yapanların pelvik taban kaslarını harekete geçirmeye zorlayan direnç katarak karın stabilizasyonuna katkıda bulunur. Ek olarak, top daha derin karın stabilizasyonuna destek olan dengesiz bir yüzey görevi görür. Pilates egzersizi için Theraband(Pilates Bandı) kullanmak, antrenmanınızın yoğunluğunu arttırmanın harika bir yoludur.

TAI CHI

Zihin, beden ve ruhu kucaklayan bir sanat olan- Eski Çin kökenli olan, Tai Chi, zihin ve beden sağlığı için en etkili egzersizlerden biridir. Büyük bilgi birikimi ve beceriye sahip bir sanat olmasına rağmen, öğrenmesi kolay olabilir ve kısa sürede sağlık açısından faydalarını gösterir. Birçokları için ömür boyu süren yolculuk olarak devam etmektedir. Tai Chi’de görebileceğinizden çok daha fazlası var ve neredeyse hiç kimse böyle karmaşık bir sanatı basit tek bir cümleyle tanımlayamaz. Evet, estetik açısından uygulaması hoşa giden, kolay ve zevklidir. Beden ve zihnin tüm bölümleri için bir meditasyon ve tamamlayıcı bir egzersiz olabilmektedir. Dinginlik verir ve daha net düşünmenize yardımcı olur. Tai Chi farklı insanlar için birçok şey olabilir; Düzenli uygulama daha iyi sağlık ve iyi olma hali meydana getirecektir. Bir uygulayan kimsenin ne kadar kısa sürerse sürsün, bir zihinsel dinginlik aşamasına girip, farklı bir dünyaya, zamana ve mekâna, programın olmadığı, koşuşturmaların olmadığı bir dünyaya gittiği zamanlar olacaktır. Öyle ki, kişi kendini hala o dünyanın bir parçası olarak hisseder. Din-dışı bir anlamda, manevi-manevi bir deneyim. Böyle bir deneyim, öyletatmin edicidir ki kelimelerle tarif edilemez. Dünyanın bir parçası olmak, dünya ve doğa ile uyum içinde olmak, işte bu tai chi, sağlık ve ötesi paradoksudur.

Pilates Fascia

Fasya son birkaç yıldır çok daha iyi anlaşılmaktadır, ancak daha önce çoğunlukla kasları kapsayan bir şey olarak kabul edilmekteydi. Fasya, tüm vücudumuz boyunca uzanan elastik bir bağ dokusudur. Birkaç farklı seviye ve tipte liften oluşan ikinci, daha derin bir cilt tabakası gibidir. Serbest bırakma işi, özellikle yavaş yapıldığında ve nefesle bağlantılı olduğunda, fasya ile çalışma konusunda çok faydalıdır. Bir masaj yaptırdığınızda veya köpük rulo kullanırken, fasyayı serbest bırakırsınız. Yapışıklıklar kas ve fasya birbirine girdiğinde meydana gelmektedir ve bu, gerginlik, ağrı ve hatta yaralanmaya bile neden olabilmektedir. Köpük ruloları ve topları, fasyanızı serbest bırakmak için kendi kendinize kullanabileceğiniz masaj aletleridir. Pilates, beden farkındalığına odaklanmaktadır ve propriyoseptif aynı zamanda fasya ile de ilgilidir. Fasyanın, kaslardan çok daha fazla propriyoseptif kabiliyete sahip olduğu ortaya konmuştur, bu nedenle, Reformer üzerinde dik bir şekilde durarak oturmuyorsanız ya da göğüs kemiğinizde bel omurgasından ziyade torasikte daha fazla uzanıyorsanız bunu size söyler. Pilates yaparak, zihin-beden bağlantısını geliştiriyorsunuz ve fasyalarınızı dinleme yeteneğinizi arttırıyorsunuz.

Urban Pilates

(Aralıklı Pilates ile Kombinasyon halinde Fonksiyonel Antrenman) Pilates ve Aralıklı Antrenman iki farklı egzersiz şeklidir – fakat birbirlerini çok iyi tamamlarlar. Aralıklı Antrenman, kardiyo egzersizi yapmaya odaklanan popüler bir egzersiz şeklidir. Aralıklar kısa hamlelerle yapılır ve düşük yoğunluklu hareketlerle birbirini izler. Pilates, diğer taraftan, güç ve esnekliğin geliştirilmesine odaklanır ve genellikle bir kardiyovasküler egzersiz şekli olarak görülmez. İşlevsel Antrenmanda olduğu gibi, hedef karın kaslarında ve belde yatar, çünkü bu kaslar hayatta doğru duruş için çok önemlidir.

Pilates Stretching

Pilatesin, insanların hem güç hem de esneklik geliştirmelerine yardımcı olduğu bilinmektedir. Bir dizi pilates gergileri, sırt, ön gövde, yan gövde, dizardı kirişleri ve kalça esnekliğini artıran egzersizleri içerir.Gerilme ve kuvvet denkleminin kuvvet kısmı çok önemlidir –bu, birisinin kaslarını germesi sırasında fiziksel bütünlüğün ve hizalanmanın korunmasına ya da eklemdeki hareket aralığının artmasına yardımcı olan şeydir. Bu egzersizleri tümü hem gücü hem de esnekliği arttırır.

Deep Stretch & Fascia Relieve

Derin Germe, kalçaları, dizardı kirişleri ve sırtı çevreleyen primer kas gruplarını hedef alan aktif bir germe sınıfıdır. Günümüzün öne dönük, oturma ağırlıklıyaşam tarzında, bu bölgeler herkes için sıkı olma eğilimindedir. Sıkı kaslar dengesizliğe neden olabilir ve vücuthizalanmasını bozabilir. Bu sınıf, ısı oluşturmak ve kasları germeye hazırlamak için ısınma hareketleriyle başlar. Duruşların çoğu yerde yapılır ve 1-2 dakika sürdürülür. Daha uzun süre yapılan duruşlar ve nefese odaklanma vücuda tamamen rahatlamak ve açılmak için zaman verir. Odaklanmış germe, kasların gevşemesini ve uzamasını sağlar, ve böylece iskelet sistemine daha az baskı uygulanır ve vücudun her tarafındakigerginlik azalır. Bağdokularınızı tedavi etmek zaman alabilir, ancak rahatlama anında gerçekleşir. Bu, bağdokularınızın sağlıksızlık durumdan yüzde yüz sağlıklı duruma hemen geleceği anlamına gelmez. Kelimenin tam anlamıyla kendinizi çekip açıyormuş gibi hissedeceksiniz, bu çok iyi bir histir. Bağdoku çalışması size kendinizi açık hissettirecek ve daha önce hiç yaşamadığınız şekilde hareket edebileceksiniz.

Wellnessball

Topun şekli tarafından oluşturulan dengesizleştirme etkisi, vücudunuzdaki tüm kasları aynı anda dahil ederek dengeyi zorlamanıza yardımcı olur - bu da denge, duruş, güç ve kas esnekliğini geliştirir. Egzersiz topları, Zindelik Topu gibi, göbeğinizdeki çeşitli kasları, özellikle de pelvis ve omurgayı stabilize etmek için kullanılan karın ve bel kaslarını çalıştırır.

Detox Pilates

Detoks Pilates, Detoks-Yoga prensiplerine benzemektedir. Organizmayı temizlemek ve ruhu serbest bırakmakiçin gerekli olankombine egzersizleriiçermektedir. Bu, derin nefes alma teknikleri üzerine yoğunlaşır ve sindirimi uyarırken, egzersiz yaparken sakin bir solunum yapmayı öğretir. Metabolizmayı zorlar, vücudun detoks yapmasına yardımcı olur ve zihni temizler. Bir dizi nefes egzersizinden sonra gelen izometrik hareketleri, evde güçlendirme büküm egzersizleri ve omurga düzeltme pozisyonlarını uygulamak egzersizi tamamlar.

POWER AREA

Step ‘Old school’

Step aerobik 1980'lerde aerobik çılgınlığının bir parçası olarak piyasaya çıktı ve günümüzde spor salonlarında ve sağlık kulüplerinde hala popülerdir. Yüksek enerjili müziğin ritmine göre, üste ve çevreye adım atmak, yağ yakmak, kas geliştirmek ve kondisyonunuzu geliştirmek için iyi bir tam vücut egzersizi sağlar. Bir adım aerobik seansı, tipik olarak yükseltilmiş bir platformda gerçekleştirilen koreografik hareketlerden oluşur. Hareketlere müzik eşlik eder ve alt gövde, üst gövde, göbek ve kardiyovasküler sistemi çalıştırmak üzere tasarlanmıştır. “Eski okul”, müzikal bir hareket veya stil estetiği kadar eski bir zihin durumudur ve 1980'lerin izlerini süren parçalara ve eski motosikletlere kadar her şeye uygulanmış modern bir dile dönmüştür.

Jumping Fitness

Ülke genelindeki spor salonlarında ve evlerde ortaya çıkan bir spor furyası var ve bu furya kelimenin tam anlamıyla genç ve yaşlı tüm insanları kapsıyor. Bu sporun adı Şişme Spordur. Bir kursa kaydolursanız, bireysel bir mini trambolin veya çok daha geniş bir yüzey üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Her seans tipik olarak 45 ila 60 dakika sürer. Hareketler, jogging, şınav, yüksek yoğunluklu aralıklar ve jimnastik gibi normal bir jimnastik kursunda gördüğünüz ile aynıdır, ancak şişme zemin eklemlerinizi darbe stresinden korur. Kas kasılmaları lenf sıvısının akışını arttırdığında lenfatik sistem hızlanır. Bu, vücudun atıkları yok etme ve bakteriyel ve viral enfeksiyonlarla savaşma yeteneğini arttırır.

STRONG by Zumba™

Zumba™ ile GÜÇLÜ, Synced Music Motivation bilimi tarafından yürütülen, yüksek yoğunluklu aralıklı bir egzersiz programıdır. Diğer tüm egzersiz programlarının aksine, yalnızca bir çalma listesine göre hareket meydana getirmeyiz. Bunun yerine, tam bir vücut antremanı sağlayan zorlu bir ilerleyiş içinde yoğunluğu sürdürerek, şarkıları her harekete uyacak şekilde tasarlayıp tersine mühendislik yapıyoruz. Sonuç, diğerlerinden farklı olarak grup fitness deneyimidir.
Bu sınıf, fitness hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olmak için sizi sınırlarınızı aşacak. Kendi vücut ağırlığınızı kullanarak, kas dayanıklılığı, güç ve tanımı kazanacaksınız ve artan bir yakıcılık hissi yaşayacaksınız.

Tabata

Bu egzersiz, çok sert anaerobik bölgede kısa periyotlarla kalp atışınızı hızlandırmak için tasarlanmış yüksek yoğunluklu bir aralık egzersizidir. Bunu yaparak, normal kardiyo egzersiz programlarının genellikle yapmadığı bir şey olan tüm enerji sistemlerinizi eğitirsiniz. Bu sadece sizi daha formda tutmakla kalmaz, aynı zamanda egzersizler sırasında ve sonrasında daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Bu tür HIIT antrenmanlarının bu kadar iyi çalışmasının nedeni, çalışma-dinlenme oranından kaylanmaktadır. Her 20 saniyelik egzersiz seansı arasında sadece 10 saniye dinlenebilirsiniz. Bu çok kısa aralık, tamamen iyileşmenizi sağlamak için yeterli değildir; bu nedenle size dayanıklılık kazandırmada ve sizi forma sokmada harika bir şeydir.

Total Body

Tüm vücut rutininde, her bir egzersizde vücudunuzdaki göğsünüz, sırtınız, kollarınız, bacaklarınız ve karnınız gibi tüm büyük kaslarınızı çalıştırırsınız. Bunlar, bu kas gruplarının birçoğunu tek bir hareketle birleştiren çömelme, deadlift ve tepegöz gibi egzersizler içerir; bunlara aynı zamanda bileşik hareketler de denir. Bileşik hareketler çok fazla enerji gerektirir ve daha fazla kalori yakarlar, ancak aynı zamanda kaslarınızı yorar ve tipik olarak her bir egzersiz grubu ile tüm egzersizler arasında daha fazla dinlenmenizi gerektirirler.

Spinning/Acro Spinning

Döndürmekursu, genellikle pedallara bağlı ağır, ağırlıklı bir çark bulunan sabit bir makinede gerçekleşen yüksek yoğunluklu bir bisiklet antrenmanıdır. Sonuç sabit vitesli bisiklettir - bacaklarınız sürekli hareket eder ve onları yavaşlatmak için baskı uygulamanız gerekir. Adeta pedal çevirmeyi durduramazsınız ve bu, mevcut zamanın her saniyesinin iyi bir şekilde kullanılması anlamına gelir. Tüm kurslar, aralıklar konusunda bilgilendirmede bulunan bir hoca tarafından yönetilecektir (ne zaman hızlı, ne zaman yavaş pedal çevrileceğini) - ve bunun kurs üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Buna karşılık, diğer kurslarkondisyonun geneli üzerinde daha fazla öneme haiz olacaktır.

Zumba

Zumba, 1990'lı yıllarda Kolombiyalı dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından oluşturulan bir fitnes programıdır. Salsa, flamenko ve merenge müziğinin ritmini ile dans etmek, egzersiz yapmaktan ziyade dans partisi hissi verir, bu da Zumba'yı bu kadar popüler yapan şeydir. Latin esintili dans antrenmanı, dünyadaki en popüler grup egzersiz kurslarından biridir.

Body Sculpture

Ağırlık çalışması, direnç antrenmanı veya güç arttırıcı antrenman olarak da adlandırılan vücut şekillendirme, kasları zorlamak için dış ağırlık veya direnç veya kişinin kendi vücut ağırlığını kullandığı bir egzersiz şeklidir. Sonuçta elde edilen şey güçlenmiş ve şekil almış kaslardır. Vücut şekillendirme, form almanıza, vücudu güçlendirmenize ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Vücut şekillendirmenin esasları yeni başlayanlar için bile basittir ve çok fazla ekipman gerektirmez. Rutin olarak vücut şekillendirme egzersizi yapmak, zayıf kas kütlesinde artış, güç ve daha kuvvetli kemikler ve eklemler gibi birçok fayda sağlayabilir. Bu, metabolizmayı arttırır ve yaptığınız her şeyde daha fazla kalori yakılmasını sağlar.

TAE BO

Tae Bo beden, zihin ve ruh için bir antrenmandır. Dövüş sanatları, dans, aerobik, boks ve çeşitli kas kondisyon hareketlerinin birleşimidir. Yedi kez Dünya Savaş Sanatları Şampiyonu olan Billy Blanks, 27 yıl önce Tae Bo'yu geliştirmiştir. Tae Bo, başarma duygusu veren zorlu bir egzersizdir.
T –Kendinizi tamamen yaptığınız şeylere adayın.
A - Vücudunuzun ve kendinizin farkındalığına varın.
E - Mükemmellik, yaptığınız her işte en doğru amaç.
B - Toplam değişim için bir güç olarak vücut.
O - Başarı arzunuza bağlılık.

Step Dance Advanced

Bu daha çok Step “Eski okul” kursuna benzemektedir, ancak koreografi ve dans hareketlerinde çok daha zorlayıcıdır. Bu kurs, temel bir stepkursundan daha karmaşık ve daha yoğun koreografi içeren, yapısı itibarıyla da yüksek yoğunluklu bir antrenmandır. İleri düzeyde egzersiz yapmak isteyenler için idealdir.

Breathing Technique Yoga with Shamanic Voice Frequency

Sesin rehberliğinde ve Singing Bowls (Meditasyon Kâsesi) ile korkulardan kurtulmak, hedefleri tanımlamak veya bedeni ve zihni yeni olasılıklara açmak için içsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Titreşim her şeydir ve evrendeki her şeyin kendi frekansı vardır..
Bedeni ve zihni frekansa maruz bırakarak daha iyi bir denge, iyileşme, duygusal zekâ ve kendiniz için yeni bir bağlantı bulacaksınız. Frekanslarla masaj, beden, zihin, duygular ve ruh için derin rahatlama.
“Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur o gerçeklik size ait olur. Bundan başka bir yol yoktur. Bu felsefe değildir. Bu fiziktir.” - Albert Einstein

WORKSHOPS / SEMINARS

Inverse Postures & Arm Balance Workshop

Neden yogiler baş aşağı durmayı bu kadar çok seviyorlar? Güçlendirilmiş bir diyaframdan saç büyüme stimülasyonuna kadar birçok fayda sunan yoga inversiyonları bundan daha fazlasını da sunmaktadır. Bu uygulamada, bunları doğru bir şekilde nasıl yapacağınıza dair bazı iyi örnekler ve talimatlar bulacaksınız.
Öne Doğru Katlama Duruşu - Uttanasana
Öne Doğru Katlama, Güneşi Selamlama sekansı olan Surya Namaskar'ın bir parçasıdır. Mide ağrısının giderilmesi, iç organların güçlendirilmesi, omurganın gerilmesi ve endişeli bir zihnin dinlendirilmesi gibi çeşitli avantajları vardır.
Aşağı Bakan Köpek Pozu- Adho Mukha Svanasana
Güneş Selamı sekansındaki bir diğer pozisyon olan Aşağa Bakan Köpek pozu, vücudu güçlendiren ve geren, tam bir vücut antrenmanıdır. Bu duruş, yerçekiminin doğal olarak aşağıya doğru akma eğilimi ile başa ve kalbe giden kan akışını arttırır.
Karga Pozu - Kakasana
Yoga pozisyonlarının diğer gruplarla (örn. Köprü hareketi, kol dengesi, inversiyonlar, vb.) nasıl örtüştüğü hususunda çok iyi bir örnektir. Karga pozu bir kol dengesi ve inversiyon pozudur. Karga pozu popülerdir, çünkü yere yakın şekilde uçmaolanağı verir ve güven oluşturur.
Amuda KalkmaPozu- Sirsasana Ve Amuda KalkmaPozu Adho Mukha Vrksasana
Tüm pozisyonların kralıdır ve kalbi fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak güçlendirme yeteneğine sahip olmasının yanında birçok nedenden dolayı çok iyi bilinmektedir. Amuda kalkma, taç çakrasına bağlanma ile de ilişkilidir. Düzgün ve güvenli bir şekilde nasıl uygulanacağını öğrendikten sonra, yogiler, iyileşmiş hafıza, gerginlikten kurtulma, sıcakkanlılığıve öz disiplini arttırma gibi faydalar elde eder.
Tüylü Tavus Kuşu Pozu - Pincha Mayurasana
Bu poz, fotojenik kalitesi ve sağladığı kol, göbek ve denge zorluğu nedeniyle popüler bir kol dengesi ve inversiyonudur. Bu poz heyecan verici bir enerjiye sahiptir ve dengelerini, gücünü ve uçmaya cesaretini arttırmaya istekli olan macera severleri aramaktadır.
Köprü Pozu - Setu Bandha Sarvangasana
Köprü pozu ve inversiyon, astımdan sırt ağrısına kadar değişen semptomların azaltılmasında yararlıdır.Kapanış sekansı boyunca serinletme özelliği nedeniyle uygulanan köprü pozu ayrıca Tekerlek pozuve kendine özgü bacak güçlendiricisi ve omuz ve göğüs açıcı olarak da hazırlık pozu olarak da çok popülerdir.
Omuzda Duruş Pozu - Sarvangasana
Genellikle parasempatik sinir sistemleri, dinlenme ve sindirim tepkisi ve soğutma yapısı ile bağlantısı nedeniyle bir kapanış sekansının bir parçası olan omuzda duruş pozu oksijenli kanın damarlardan kalbe geri dönmesine yardımcı olmak için yerçekimini kullanır.
Kürek Pozu - Halasana
Çok popüler bir yoga olan Kürek pozu ile özellikle sabahın erken saatlerinde iç organları ve tiroid bezini uyarmaya yardımcı olmak için yapılır. Vücudu uyandırmak ve stresi azaltmak için harika bir yol olan Kürek pozunu yapmak nispeten kolay görünüyor ancak boyun zedelenmesini önlemek için odaklanma gerektiriyor.
Tekerlek Pozu - Chakrasana
Derin bir köprü pozu ve eğlenceli bir inversiyon olan Tekerlek pozu, bacaklarda ve kollarda kuvvetsağlar ve ayrıca abdominal organlarda sağlık oluşturur. Omurga esnekliği ve gücü için gençleştirici potansiyeli ve omurgada bulunan yedi ana çakrayla bağlantısı bunu çok popüler bir poz haline getirmiştir.

NUAD Thai Passive Yoga Techniques

Geleneksel NUAD Thai pasif yoga, enerji çizgilerini manipüle eden ve gerginliği azaltan, metabolizmayı uyaran ve refah ve zindelik hissi yaratan akupresür, refleksoloji ve yogik egzersizlerin veya hafif esnemenin bir kombinasyonudur. Diğer bazı tedavilerin aksine, aşırı halsiz ve uyuşuk olmaktan ziyade, bir Tai masajından sonra kendinizi tazelenmiş ve enerji dolu hissedeceksiniz. Bu uygulamada, pratisyeni ve tedavi gören veya görmüş kişiyi memnun etmek için güvenli teknikleri nasıl doğru şekilde uygulayacağınızı öğreneceksiniz.

The World of Martial Arts-Shotokan Karate

Shotokan Karate, temel olarak çarpma, vurma, tekme atma ve engelleme teknikleri üzerine kurulmuş silahsız bir savaş sanatıdır, ancak karakter gelişimi ile ilgilenen ciddi Karate eğitiminin daha derin bir tarafı vardır. Bu, bireyin daha büyük bir potansiyelini fark etmesinin ve o kişinin fiziksel ve zihinsel yeteneklerinin sınırlarını genişletmesinin bir yoludur. Shotokan Karate, bir spor olarak değil, sağlıklı bir zihin ve beden için hayat boyu antrenmanı vurgulayan geleneksel bir Japon Savaş Sanatıdır. Shotokan Karate milli takım üyesi ve avrupa şampiyonu Onur Üstün, bu muhteşem sporu ayrıntılarıyla gösterecek ve açıklayacaktır.

REIKI, Bioenergy & Biomagnetictrance

Reiki, aynı zamanda iyileşmeyi de sağlayan stres azaltma ve rahatlama için kullanılan bir Japon tekniğidir. “El üstünde uzanma” ile gerçekleştirlir ve görünmeyen bir yaşam gücü enerjisinin içimizden aktığı ve hayatta kalmamıza neden olduğu fikrine dayanır. Eğer birinin "yaşam gücü enerjisi" düşükse, o kişinin hastalığa yakalanma ya da strese girme ihtimali daha yüksektir ve şayet yüksekse, mutlu ve sağlıklı olma yeteneğine sahibiz demektir.
Reiki kelimesi iki Japonca kelimeden olan ve "Tanrı'nın Bilgeliği veya Yüksek Gücü" anlamına gelen Rei ve "yaşam gücü enerjisi" olan Ki’den türetilmiştir. Böylelikle, Reiki aslında ruhsal olarak yönlendirilen yaşam gücü enerjisidir.
Bu tedavi, size, içinizden ve etrafınızdan akan harika, parlak bir ışıltı varmış gibi hissettirir. Reiki, bedeni, duyguları, aklı ve ruhu dahil ederek tedavi eder ve kişinin tüm bedeninde rahatlama ve huzur, güvenlik ve refah duygularını içeren birçok yararlı etki yaratır. Bu, herkesin yararlanabileceği basit, doğal ve güvenli bir ruhsal şifa ve kendini geliştirme yöntemidir. Hemen hemen her bilinen hastalık ve rahatsızlığı iyileştirmede etkili olmaktadır ve her zaman faydalı bir etki yaratmaktadır. Aynı zamanda, yan etkileri azaltmak ve iyileşmeyi desteklemek için diğer tüm tıbbi veya terapötik tekniklerle birlikte çalışmaktadır.
Biyo-Enerji Terapisi, birçok sağlık sorunlarının temelinde yer alan stresle başa çıkmada mükemmel olmasının yanı sıra hassas fakat güçlü bir uygulamalı şifa yöntemidir. Seans sırasında, terapist ellerini müşterinin vücudunun üstüne veya üzerine (müşteri tamamen giyinikhaldeyken) yerleştirir ve biyoenerjinin ellerinden müşterinin vücuduna akmasını sağlar. Bu, müşterinin rahatlamasına ve stresinin azalmasına yardımcı olur, enerji tıkanıklıkları giderir ve müşterinin vücuduna enerji verir. BiyoenerjikŞifa, enerji sisteminin tıkanıklığını açarak ve dengeleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir ve böylece vücudun kendini iyileştirmesine yardımcı olur. Kronik bel / boyun / omuz ağrısından duygusal sorunlara (anksiyete, depresyon, travma), uykusuzluğa, migrenlere, artritlere, sindirim sorunlarına ve hatta kansere kadar çok çeşitli sorunlarda destek sağlar. Bazı sorunlar tamamen iyileştiribilir. Diğer başka konular, özellikle kronik ve dejeneratif durumlar söz konusu olduğunda, Bio-Enerji Terapisi ağrıyı hafifletebilir, hastalığın gelişimini yavaşlatabilir ve hastanın durumunu iyileştirerek yaşam kalitesini arttırabilir. Biyoenerjik şifa, ameliyat, doğum, kemoterapi veya spor yaralanması gibi durumlardan sonra vücudun iyileşmesine yardımcı olarak iyileşmeyi ve doku yenilenmesini hızlandırır. Biyo-Enerji Terapisi, tabiri caizse, profesyonel tıbbi bakım ile rekabete girmeyen veya onun yerine geçmeyen ücretsiz bir tedavidir.
Biyomanyetik, Biyoenerjektrik, Manyetizma ve Transterapinin bir kombinasyonudur. Bir kişiyiyalnızca tek yönlü sıradan yöntemlerle tedavi etmek için Biyomanyetik, fiziksel, zihinsel, duygusal ve psişik birimlerle bireyin sorunlarını iyileştirmenin gelişmiş bir yoludur. Biyomanyetik’in, rahimdeki bir fetüsün hamileliğin 9. veya 10. gününden bu gününe kadar bilinçaltı zihninde gömülü olan zorluklarının çözülmesine yardımcı olabilecek bir şifa şekli olduğu araştırılmış ve bulunmuştur.

Ostheopathy (Manual & Craniosacral Therapy)

Osteopati, bir insanın kaslarını ve eklemlerini hareket ettirerek, gererek ve masaj yaparak sağlık sorunlarını tespit etmenin, tedavi etmenin ve önlemenin bir yoludur. Bireyin sağlık durumunun, kemikler, kaslar, ön çapraz bağlar ve bağ dokularının birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmasına bağlı olduğu prensibine dayanır.
Eklem hareketliliğini arttırmaya yardımcı olur, kas gerginliğini hafifletir, dokulara kan akışını arttırır ve vücudun iyileşmesine yardımcı olur.
Kraniosakral terapi (bedensel denge terapisi); ağrı, rehabilitasyon ve nöroloji alanlarında bir tedavi yöntemidir. Kranial osteopati olarak da adlandırılan, neredeyse yüz yıl önce geliştirilen hassas, noninvaziv, uygulamalı bir tekniktir.
CST teorisi ve uygulaması, kraniyal kemiklerin sürekli ince hareketlerini anlamaya dayanmaktadır ve bu, dakikada yaklaşık altı ila on iki döngü ritmi ile sonuçlanmaktadır. Bu ritim, omurilik ve beyin ortamı içindeki beyin omurilik sıvısı dalgalanmalarına bir tepki olarak anlaşılmaktadır. Bu ince hareket, Merkezi Sinir Sistemi çevresindeki sıvı basıncındaki değişikliklere tepki olarak dışa doğru tüm vücuda uzanır.

Intense Reformer Exercises with Small Equipment

Bir Reformer üzerinde Pilates yaparken, direnç ve gerginlik miktarı düzenlenebilir. Bazılarına göre, Reformer ekipmanı, tek bir yatak çerçevesi gibi görünen ancak gerginliği ve direnci ayarlamak için kayar bir taşıyıcıya ve ayarlanabilir yaylara sahip olan bir işkence aparatına benzetilebilir. Bununla birlikte, acı verici olmaktan uzak şekilde, bu kablolar, çubuklar, kayışlar ve kasnaklar çeşitli pozisyonlarda egzersiz yapılmasına imkan tanır. Makara ve yay sistemi tarafından oluşturulan direnç, minder kurslarından daha zorlu bir güç ve dayanıklılık antrenmanı sağlayabilir. Reformerin birçok tertibatı, egzersizlerde yapılabilecek değişiklik aralığını arttırır ve bir paspas üzerinde yapılabileceklerin ötesinde ek egzersiz yapılmasına izin verir. Bir minder üzerindeki Pilates'in yetersiz kalması durumunda, Reformer kullanımı sınırlı hareket veya sakatlığa sahip kişilerin uyarlanmış egzersizleri güvenli bir şekilde yapmalarını sağlar. Bu uygulamada zorluğun nasıl artırılacağı ve çeşitli küçük ekipman türevlerinin nasıl kullanılacağı gösterilecektir.

Functional Trigger Point Massage & Acupressure

Her kas, aşırı kas kullanımı, iltihaplanma, travma, elektrolit dengesizlikleri, enfeksiyonlar ve sinir ağrısı ile aktive olabilen potansiyel tetikleme noktalarına sahiptir. Bu tetik noktaları etkilenen kas üzerinde ağrıya neden olabilir veya ağrıya atfedilebir ve bu böylelikle vücudun başka bir bölgesinde hissedilir. Diğer tetik noktaları sadece kas doğrudan terapist tarafından elle muayene edildiğinde hissedilir. Tetik Noktası Terapisi ağrı için etkili bir tedavi olarak kabul edilir. Başarısının arkasındaki ana etmen, kronik ağrı türleri ile ilişkili görünmektedir. Kronik ağrı türlerinin oluşumu, yaralanmadan birkaç ay sonra ortaya çıkar. Bir kere yerleştikten sonra, bu ağrı türlerinin diğer konservatif tedavi teknikleriyle tersine çevrilmesi zordur.

Tetik Noktası Terapisi, geleneksel batı tedavilerinin diğer biçimleri ağrınızı tamamen ortadan kaldırmada başarısız olduğunda faydalıdır, kas veya eklem ağrıları ve baş ağrısının giderilmesinde çok yararlıdır.

Akupresür Çin'de binlerce yıldır kullanılmaktadır ve rahatlamayı ve zindeliği arttırmak ve hastalıkları tedavi etmek için akupunkturla aynı prensipleri uygulamaktadır. Akupresür, geleneksel Çin tıbbında (TCM) kökleri olan bir dizi Asya fizik tedavi terapilerinden sadece bir tanesidir. Shiatsu, Japonca bir akupresür şeklidir.

Geleneksel Çin tıbbı teorisi, vücudunuzdaki meridyenler veya kanallar boyunca uzanan özel akupunktur noktaları veya akupresür noktalarını tanımlar. Bunlar, akupunkturla hedeflenenlerle aynı enerji meridyenleri ve akupunktur noktalarıdır. Bu görünmez kanallardan hayat enerjisi - ya da qi denilen bir yaşam gücü aktığına inanılmaktadır. Ayrıca, bu 12 ana meridyenin vücudunuzdaki iletişim sistemini düzenleyerek belirli organları veya organ ağlarını birbirine bağladığına inanılmaktadır. Meridyenler parmak uçlarınızda başlar, beyninize ve ardından belli bir meridyene bağlı bir organa bağlanır. Bu teoriye göre, bu meridyenlerden biri tıkandığındaya da dengesizleştiğinde, hastalık ortaya çıkabilir.

Pranayama Mantra & Sansula Meditation (with guitar)

Prana tüm evreni yönetmektedir. PRANA - kuvvet / hayati enerji anlamına gelir. Pranayama, bu kuvveti kanalize etmek veya düzenlemek anlamına gelir. Pranayama, Asthang Yoganın en önemli kollarından biridir. Bu bir “PRAN-YAGNA”dır. Nefes alma, “Prana” nın dışa dönük tezahürüdür. Pranayama sadece tam fizyolojimizi değil aynı zamanda dışarıdan en içteki çekirdeğe kadar varlığımızın tüm kosha'sını veya katmanını da etkiler. Pranayamanın doğru bir şekilde uygulanması sadece hastalıkları iyileştirmek ve pozitif sağlığı desteklemekle kalmaz, aynı zamanda en yüksek maneviyata götürür. Nefes, zihin ve beden arasındaki köprüdür, bu yüzden doğru nefes alma tekniklerini kullanarak kişi zihne tahakküm eder ve ilahi arayışlar için neşeli ve huzurlu bir yola koyulur.
Vücutta prana, apana, vyana, udana ve samana olarak adlandırılan beş adet büyük pran vardır. Beş adet de küçük prana vardır (göz kırpma, göz bebeğinin büyüklüğü, hapşırma, esneme ve balgamı kontrol edenKrkala, Kurma, Devdatta, Dhananjaya, Naga). Pranayama, sistematik nefes alma egzersizleridir. Nefes alma daima farkındalığı, dikkati olan, yavaş, derin ve uzun sürelidir. Nefes almanın 3 aşaması vardır - “Purak” veya soluma, “Kumbhak” veya nefesini tutma ve “Rechak” veya nefes verme. “Holding” veya kumbhak gözetim altında “Guru” ile yapılmalıdır. Derin nefes alma ve daha az sayıda nefes alışkanlığı, birinin daha uzun süre yaşamasını sağlar. Sabahları iyi Pranayama yapmak, gün boyunca büyük bir coşku, iyi düşünceler, yaşam sevgisi ve doğru aktiviteleri destekler. Bütün fizyoloji doğa, sevgi ve neşelilikle birleşir. Bir mantra, genellikle Sanskritçe'de, ruhsal ve psikolojik bir güce sahip olduğuna inanılan kutsal bir sözcük, ses veya ifadedir. Sansula alternatif bir müzik aleti olurdu. Sansula adı, geleneksel Afrika baş piyanolarının pek çok isminden biri olan sanza isminden gelmektedir. Bu ismin "-ula" kısmı küçültülmüş bir sonektir, bu yüzden "sansula", "küçük sanza" anlamına gelir.

Dorn Therapy, Breus Massage

Dorn Metodu, ortak sırt ve eklem ağrısının hafifletilmesine, bacak uzunluğu uyuşmazlığının düzeltilmesine ve baş ağrısının giderilmesine odaklanan bir terapidir. Terapi, vücuda dengeyi geri kazandırmayı, eklemleri ve omurları doğal doğru konumlarına geri getirmeyi ve hastaya kendi kendine tedavi araçlarını öğretmeyi amaçlamaktadır. Dorn'un diğer ortak sağlık problemleri üzerinde de faydalı etkileri olabilir. Dorn Metodu hastanın aktif katılımını gerektirir.
Bu, 1970'lerde Almanya'nın güneyinde Dieter Dorn tarafından geliştirilen, ve günümüzdeSırt Ağrısı ve Spinal Bozukluk hususunda Almanya'da en hızlı şekilde yaygınlaşan terapi haline gelmiştir. Her hastalık, hatta psikolojik alana kadar ulaşanlar bile, şayet o hastalık organlarda geri dönüşü olmayan zararlara yol açmadı ise tedavi edilebilir (olumlu etkilenir). Başlıca uygulama alanları Kas-İskelet Bozukluklarıdır (Sırt Ağrısı, Siyatik, Skolyoz, Eklem Ağrısı, Kas Gerilimi, Migren vb.)

Trapez Table Cadillac Workshop

Trapez (kapan) masası olarak da bilinen Cadillac, yaralanmaları iyileştirmek için Joseph Pilates tarafından tasarlanmıştır. Pilates egzersizlerine istikrarlı bir destek temeli sağlamak için yaygın olarak kullanılırken, hareket açıklığı, daha fazla esneklik ve karın kası gücü bulmada yardımcı olur. Cadillac ayrıca daha ileri egzersizler yapmak için bir dayanak sağlar ve vücudun her iki yanında çalışmak üzere tasarlanan yay gerginliği ile dengeleme imkanı sağlar ve aynı zamanda minder üzerinde, reformerdeve diğer Pilates ekipmanları ile de yapılabilen egzersizler yapma fırsatı sunar.Cadillac, hareketleri ve denge durumları kısıtlı, veya yerden inip kalkmakta zorluk çeken müşterilere büyük avantaj sağlar.
Birçok egzersiz seçeneği Cadillac repertuarını oluşturur, ve sırtüstü yatmayı, yan yatmayı, baş aşağı ve ayakta durmayı kapsar. Bu temel, orta ve ileri düzey hareketlerden oluşturulmuş daha birçok egzersiz vardır.

Rehabilitation Massage

Rehabilitasyon masaj terapisi, masajın kesin bir amaç veya sonucu düşünülerek bölgeye özgü bir tedavi olduğu anlamışı demektir. Fizik tedaviye benzer şekilde, tedavi olmayı istediğiniz belirli bir şikayeti yönelik olan bir klinik masaj terapistine gideceksiniz. Masaj terapisi, dolaşım, lenfatik, kas, iskelet ve sinir sistemlerinin çalışmalarını düzenler ve vücudun yaralanma ve hastalıktan kurtulma hızını artırabilir. Masaj, tutmayı, yumuşak dokunun hareket ettirilmesini ve / veya vücuda basınç uygulamayı kapsar. Terapötik masaj, ağrı, rahatsızlık, kas spazmı ve stresi önlemek ve hafifletmek ve sağlığı geliştirmek için vücudun yumuşak doku yapılarının hareket ettirilmesini içerir.

Shamanic Healing / Breathing Techniques

Şamanizm, tarih boyuncadünyanın her yerinde, insanların ihtiyaçlarına cevap vermek için doğal olarak ortaya çıktı. Şamanizm, bilgelik ve şifa için alışılmadık durumlara (ya da ruh alemleri) gönüllü olarak erişme ve ona bağlanma eylemine dayanan çok eski bir geleneklerbirikimidir.
“Şaman” kelimesi Sibirya’daki Tungus kabilesinden gelir ve doğrudan “manevi şifacı” veya daha başka bir tabirle “karanlıkta gören” anlamına gelir.
Şamanik bakış açısına göre, ruhsal iyileşme fiziksel düzeyde yapılamaz. İyileşme, bütünlüğe geri dönmek demektir ve bütünlüğe geri dönmek tamamen içsel bir iştir. Manevi şifa köksel - ruhsal - hastalığa neden olan sorunları iyileştirir. Şamanların, ruh alemine ulaşabilmelerine rağmen, tüm iyileşmenin kendi kendini iyileştirme olduğuna inandığını vurgulamak önemlidir. Şamanik bir şifacı, bir başkasının bedeninin enerjisini nasıl hareket ettireceğini ve yöneteceğini bilir ve ruh dünyasından bilgeliği aktarabilir, ancak gerçek iyileşme bireyin ruhu içinde gerçekleşmelidir. Diğer bir deyişle, bir kişinin kendi iyileşmesi için tam sorumluluk almaya istekli ve hazır olması gereklidir - birinin manevi bedeninin dışında kalan sihirli bir hap yoktur. Bir şaman olağanüstü bir eğitici olabilir, ancak tüm cevapları vermeyecektir. Şamanik iyileşmenin geleneksel tıbbi veya psikolojik hizmetlerin yerine geçmediğini, bunlara bağlı olarak çalışıldığını unutmamak da önemlidir.

ACTIVITIES

TRAFFIC EDUCATION FOR KID’S

Trafik eğitimi burada, güvenli trafiğe katılım için gerekli olan, trafiğe güvenli bir şekilde katılma isteği de dahil olmak üzere gerekli bilgi, kavrama, beceri ve tutumları öğrenmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan her türlü örgün veya yaygın eğitim olarak tanımlanmaktadır.
Trafik eğitimi verenler okullar olabilir, aynı zamanda yol güvenliği kuruluşları ve veliler de olabilir. Trafik eğitimi, temel olarak tüm trafik rolündeki tüm yol kullanıcıları içindir.Bu nedenle sadece çocuklar için değil aynı zamanda deneyimsiz sürücüler, yaşlı sürücüler, elektrikli bisiklet kullanan deneyimsiz sürücüler vb. için de geçerlidir.Sürekli trafik eğitimi, yaşamın tüm aşamalarında ve trafik rollerinde trafik eğitimi vermeyi amaçlamaktadır.

AIKO, A Modern Approach to a Cultured Past

Dövüş sanatlarının gerçekten zengin bir tarihi vardır. Bu, yalnızca farklı Savaş Sanatı stillerinin geliştirilmesinde değil, aynı zamanda bireysel tarzların kendi içinde de gelişmesinde görülür.1970'lerde geliştirilen Ashihara Karate, var olan “genç” tarzlardan biridir ve buna rağmen, farklı Üst Düzey öğretim görevlileri tarafından yapılan değişiklikleri de görmüştür. Farklı rekabet biçimlerinde, Karate'nin bu tarzının sadece Knockdown Karate'de değil, aynı zamanda K1 ve Glory World Series gibi alanlarda K1'de kazandığı pek çok başarıyla geleneksel Kickboxing'de de başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, diğer disiplinlerde eğitim deneyimini kullanarak, Pride, Pancrase ve DaidoJuku gibi dövüşçüler diğer disiplinlerde de yüksek başarılarla mücadele ettiler. Bu çapraz disiplin deneyimi, AIKO Dövüş stilinin geliştirilmesinde kullanılan şeyin temelidir.

CLIMBING WALL

Çok uzun zaman önce, çoğu insan ilk geçici tırmanma adımlarını gerçek kayaya atıyordu, ancak bu günlerde içmekan duvarda olması çok daha muhtemel. Yapay tırmanma duvarları son birkaç on yılda popülerlikte büyük bir artış gördü ve ilk temel çabaların tüm tanınmasının ötesinde bir gelişme gösterdi. Büyük duvarların çoğu, sağlanan tüm ekipmanlarla birlikte tanıtım amaçlı oturumlar düzenler. Bunlar, başlamak için en iyi yoldur çünkü sizi beceriler ve riskler hakkında bilgilendireceklerdir.

LASER TAG FORCE

LaserTager, oyuncuların hedefleri etiketlemek ve puan kazanmak için phaser kullandıkları bir etkinliktir. Phaser, tetik çekildiğinde bir ışık ışını yayar. Hedefler başka bir oyuncunun yeleği veya ekipmanı üzerinde olabilir veya Laser World'deki üç katlı lasertag arenamız boyunca yer alabilir. Oyuncular oyun boyunca arenada çapraz olarak geçen mor lazer ışınlarını görebilirler. Lasertag, bir oyunda arenada en fazla 40 oyuncu bulundurabilir ve önerilen minimum yaş 7’dir.

NASIL OYNANIR

LaserTag oyununuzu satın aldıktan sonra, oyun oynama talimatları ve tüm güvenlik kurallarını gözden geçirmek için bir brifing alanına gideceksiniz. Bir sonraki adım, kendi yelek phazerinize atanan yelek alanını ziyaret etmektir. Giyinme alanından çıktıktan sonra, arenada 15 dakikalık bir canlı lasertag eylemi olacak Tüm puanlar elektronik olarak izlenecek ve yeleğin sonunda yeleğin ve phaserin bulunduğu yere iade edildiği zaman, puanlar açıklanacaktır.

Bir oyunda brifing için 5 dakika, giyinme için 5 dakika, 15 dakika canlı hareketli lasertag ve çıkarma için 5 dakika ve puan alma bulunur.

EDUCATIONS

WORKSHOP WITH ERTAN DURAK

CERTIFICATION PROGRAMME WITH YAVUZ YILDIRIM

CERTIFICATION PROGRAMME WITH TOLGA GÜNCE

Coffa Sound by DJ Ronin with Coffa Coffee Truck

Coffa Coffee Truck with Bora Tanrıverdi

AKROBATİK Cimnastik Sirk Capoeira

Capoeira hareketi workshopu/Capoeira çocuk gösterisi

Capoeira dövüş, dans ve bir oyundur. Yaratıcılık, sezgi, zarafet, güç, tarih ve gelenektir. Capoeira'nın hareketini, müziğini ve manyetizmasını anlamak için, büyüleyici geleneği ve gizemli tarihi içeren sanat eserlerini keşfetmeliyiz. Capoeira, zafer ve özgürlük hikayesidir.

Capoeira'nın oyunu, benzersiz bir kurumsal görüşme oluşturmak için birbirine bağlı bir dizi çevik, akrobatik ve dövüş hareketidir. Zarif stratejik fiziksel diyalog, eğitimin iki Capoeirista(sanatı uygulayanlar)arasında oyunlara tezahür ettiği daire olan Roda'da gerçekleşir. Bu oyunlar, dairesel ve düz vuruşların, kaçışların, sürüklemelerin, aşağı inmelerin ve jimnastik hareketlerin karmaşık bir alışverişidir.

Hava akrobatik gösterisi

Hava akrobasi, hava ipek, ip, kayışlar, beşik (yakalamak için kullanılan bir sandalye türü) veya hava çember gibi özel cihazlar kullanılarak havada gerçekleştirilen akrobatik hareketlerdir.

Ritmik jimnastik gösterisi

Ritmik cimnastikte sporcular, bükülme, hava lyrası, hava ipek ve denge ile performans gösterirler. Cimnastikçiler, cambazlık becerilerinden daha çok esneklik, denge ve dayanıklılıkla eğitilirler. Onlar sporcudan çok bir sanatçıdır.

Freerunning Şovu (Parkourrunning)

Parkour / Freerunning / Art duDeplacement, temel olarak koşma, atlama, tırmanma ve dört ayaklı hareketi ile sadece vücudun yeteneklerini kullanarak serbestçe hareket edebilmek için antrenmanların rekabetçi olmayan fiziksel disiplinidir. Uygulamada, fonksiyonel güç ve zindelik, denge, mekansal farkındalık, çeviklik, koordinasyon, hassasiyet, kontrol ve yaratıcı vizyonu içeren bu hareket için gerekli temel özellikleri geliştirmeye odaklanır.

Tüm seviyelerde kendini geliştirmeyi teşvik eden, birisinin fiziksel ve zihinsel sınırlarını ortaya koyan, aynı zamanda üstesinden gelmenin yollarını sunan bir spordur.Herhangi bir ortamda mümkün olduğunca tamamen işlevsel, etkili ve özgür olmak için kişinin bedenini ve aklını eğitme yöntemidir.

Spor, kişinin eylemleri için güven, kararlılık, öz disiplin, öz güven ve sorumluluk oluşturmayı amaçlar. Alçakgönüllülüğü, başkalarına ve insanın çevresine saygı duymayı, kendini ifade etmeyi, topluluk ruhunu ve her zaman oyun, keşif ve güvenliğin önemini teşvik eder.

WORKSHOP WITH HAKAN EROL

AIRSOFT TACTICAL GAMES

Airsoft sadece birine ateş edene kadar düşmanlarına BBs attığın anlamsız bir oyun değildir. Elbette, bu şekilde olabilir ve kiminle oynayacağınıza bağlı olarak, bir airsoft oyunu diğer takım ortadan kalkıncaya kadar genellikle anlamsız bir çekim maçına dönüşür. Ancak, tutarlı bir zafer arıyorsanız, taktik gereklidir. Takım görevlerinizin atanması, karşı takımda organize bir oyuncu grubu üzerinde size bir avantaj sağlayacaktır ve airsoft alanına karmaşık ama sağlam taktikler uygulamanın ilk adımıdır. Buna, bir takım liderinin, savaş sırasında yerine getirmesi gereken bazı görevleri emri altında atadığı Görev Organizasyonu adı verilir. Çoğu zaman büyük bir ekip birden fazla silah ekibine bölünecektir.

CLOSE-PROTECTION BODYGUARD WORKSHOP

İster film yıldızı, ister sanatçı, ister politik figür, isterse etkili girişimci olsun, yüksek profilli bireyler, sadece hayranlarını değil, tacizcileri, takıntılı hayranları, adam kaçıranları, gaspçıları ve onlara ya da sevdiklerine zarar vermek isteyebilecek diğer kişileri de etkilerler.
Ailesinin güvenliği hakkında hiçbir şey söylememek için kendi güvenlik ve gizliliklerini korumak için, bazen bir yürütme koruma servisine katılmak gerekir. Bazı senaryolarda, standart güvenlik prosedürleri bir kamu hayatını yaşama riskini azaltmak için yetersiz olabilir. Kişisel korunmaya daha özenli ve duyarlı bir yaklaşım sunan bir tür güvenlik programıgibi daha özel bir koruma biçimi gerekli olabilir. Ajanlar için kapsamlı eğitim ve gerçek dünya deneyimi, Rota Planlama ve Güvenlikle Sürüş, Defansif Taktikler, Taktik Ateşli Silahlar, Acil Durum İlkyardım İkincil Bakım (İlk Yardım) ve daha fazlasını içerir.

CAHIT KAYA GOLF ACADEMY

LIFEGUARD EDUCATION

CHARITY BICYCLE CONVOY

WORKSHOP - Benefits of Coffee in Sports with Bora TANRIVERDİ

BENEFITS OF COFFEE IN SPORTS
Active adults and athletes want to enhance athletic performance with stimulants but without potential adverse effects that can come from unregulated supplements. Coffee contains caffeine, a natural stimulant indicated to be a safe alternative to improve our workouts. In fact, black coffee has become one of the most popular and effective pre-workout drinks according to research.
Coffee is an effective Pre-Workout Drink
Coffee boosts metabolism
Coffee Enhances Athletic Performance
Better Concentration During Workouts
Coffee Reduces Muscle Pain
Coffee Helps Fight Disease

Sosyal medyada bizi takip edin!

anfas-food-product-facebook anfas-food-product-instagram anfas-food-product-twitter anfas-food-product-youtube anfas-food-product-linkedin

  E-Bülten Üyeliği